0
Select Collection Bookcase, Five-Shelf, 35.27w x 13.22d x 69.76h, Oiled Brown
$218.18
Stylish and functional. Perfect for stacking, storing and displaying. Quick and easy assembly with patented slide-on moldings. Adjustable shelves. Color(s): Oiled Oak; Color Family: Brown; Material(s): Wood Veneer; Number of Shelves: 5.
100 in stock
SKU: SWC410367
Categories: Bookcases, Bookcases & Shelving, Carrying Cases, Cases, Furniture, Office
Brand: SauderĀ®
| Color Family: | Brown |
|---|---|
| Color(s): | Oiled Oak |
| Global Product Type: | Standard Multi-Shelf Bookcases |
| Material(s): | Wood Veneer |
| Number of Shelves: | 5 |
| Overall Depth: | 13.22" |
| Overall Height: | 69.76" |
| Overall Width: | 35.27" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Series Name: | SauderĀ® Select Collection |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 84.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.94 × 13.87 in |
Be the first to review “Select Collection Bookcase, Five-Shelf, 35.27w x 13.22d x 69.76h, Oiled Brown” Cancel reply
Related products
-
Premium Self-Adhesive Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Brown, 100/Box
$42.02 Add to cart -
Employee Personnel File Jacket, Unpunched, Straight Tab, Letter Size, Blue, 20/Pack
$9.97 Add to cart -
Premium Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 1″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 50/Box
$16.80 Add to cart -
Literature Floor Display Rack, 19.68 x 13.38 x 36.61, White/Woodgrain
$637.15 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.