0
Shampoo, Fresh Scent, 0.65 oz, 288/Carton
$151.61
Shampoo bottles come in ideal size for the hospitality industry. Can be used on most hair types and leaves hair looking and feeling clean. Easy to carry while travelling. Soap Type: Shampoo; Volume Capacity: 0.65 oz; Scent: Fresh; Personal Soaps Application: Hair.
100 in stock
SKU: BCH423
Categories: First Aid & Health Supplies, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Lotions, Meals & Snack Bars, Medicines, Personal Care, Personal Care Kits, Personal Hygiene Products, Shampoos, Conditioners, & Body Washes, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries
Brand: Beach Mistâ„¢
| Color(s): | Clear |
|---|---|
| Footnote 1: | Beach Mist Conditioning Shampoo (0.65oz tube, fresh scent) complements the Coastal Shore Collection, a vintage-styled hospitality amenity line with over 20 years of market presence |
| Footnote 2: | This one-time use conditioning shampoo provides guests with quality hygiene, and added peace of mind at any vacation property |
| Footnote 3: | Convenient, travel-friendly packaging ideal for guests at the beach, lakes, or any coastal shore |
| Footnote 4: | Designed to match beach and coastal-shore hotel. motel, Airbnb, and vacation rental bathroom decor, enahcing the guest experience and promoting relaxation throughout their stay |
| Global Product Type: | Travel/Amenity Shampoo/Conditioner |
| Personal Soaps Application: | Hair |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tube |
| Scent: | Fresh |
| Soap Type: | Shampoo |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 0.65 oz |
Additional information
| Weight | 14.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.05 × 7.06 in |
Be the first to review “Shampoo, Fresh Scent, 0.65 oz, 288/Carton” Cancel reply
Related products
-
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.