0
Shower Curtain, 42 x 72, Vinyl, White
$110.54
Opaque, matte vinyl, 0.008? thick shower curtain contains antibacterial and flame retardant agents. White HDPE grommets along top, one every 6?. Hemmed bottom and sides. Requires seven hooks (not included). Material(s): Vinyl; HDPE; Size (W x L): 42″ x 72″; Color(s): White.
100 in stock
SKU: BOB2042
Categories: Carrying Cases, Drape Sheets, Facility Maintenance, First Aid & Health Supplies, Furniture, Garment Racks & Hangers, Hangers/Hooks, Janitorial & Facilities, Office, Pad Folios, Restroom Mirrors
Brand: Bobrick
| Color(s): | White |
|---|---|
| Global Product Type: | Drape Sheets |
| Material(s): | Vinyl; HDPE |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size (W x L): | 42" x 72" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.75 × 11.00 in |
Be the first to review “Shower Curtain, 42 x 72, Vinyl, White” Cancel reply
Related products
-
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, Weekly, 3.38 x 9, 200/Pack
$18.13 Add to cart -
Attendance Records, One Part (No Copies), 11 x 8.5, 50 Forms Total
$8.28 Add to cart -
Double Window Tax Form Envelopes, Commercial Flap, Gummed Closure, 5.63 x 9, White, 100/Pack
$19.93 Add to cart -
Bill of Lading – Short Form for Up to Ten Articles, Three-Part Carbonless, 8.5 x 6.94, 50 Forms Total
$9.62 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.