0
Six-Piece Travel Pouch Set, 12.2 x 1.97 x 9.65, Blue
$20.00
This Brookstone® six-piece travel set is a handy and lightweight organization solution to overstuffed travel bags. Includes three pouches (small, medium, large) and three cubes (small, medium, large). Keep your travel essentials organized and neat for easy access. For Use With: Luggage; Color(s): Blue; Color Family: Blue; Material(s): Polyester.
100 in stock
SKU: BKTBNPC0001
Categories: Breakroom Supplies, Carrying Cases, Cases, Condiments, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Office, Plumbing Parts, Plumbing Supplies, Restroom Accessories, Restroom Cleaners & Accessories, Safety & Industrial, Sinks
Brand: Brookstone®
| Belt Loop: | No |
|---|---|
| Carrying Handle: | No |
| Checkpoint Friendly: | No |
| Closure Type: | Zipper |
| Color Family: | Blue |
| Color(s): | Blue |
| Depth: | 1.97" |
| For Use With: | Luggage |
| Global Product Type: | Luggage |
| Height: | 9.65" |
| Locking (Yes/No): | No |
| Material(s): | Polyester |
| Number of Compartments: | 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Shoulder Strap Indicator: | No |
| Telescoping Handle: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | No |
| Width: | 12.2" |
Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.27 × 1.86 in |
Be the first to review “Six-Piece Travel Pouch Set, 12.2 x 1.97 x 9.65, Blue” Cancel reply
Related products
-
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.