0
Skullerz 3215 Cotton Breakaway Eyewear Lanyard, Cotton Barrel Slide Fastener, 12″ Long, Black
$5.11
Soft cotton lanyard keeps your glasses handy; breakaway connection to prevent entanglement. Fastener Style: Barrel Slide; Lanyard Color(s): Black; Length: 12″; Safety Breakaway Connector: Yes.
100 in stock
| Fastener Material: | Cotton |
|---|---|
| Fastener Style: | Barrel Slide |
| Global Product Type: | Eyewear Lanyards |
| Lanyard Color(s): | Black |
| Lanyard Material(s): | Cotton |
| Length: | 12" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Safety Breakaway Connector: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.50 × 0.25 in |
Be the first to review “Skullerz 3215 Cotton Breakaway Eyewear Lanyard, Cotton Barrel Slide Fastener, 12″ Long, Black” Cancel reply
Related products
-
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 100/Box
$16.61 Add to cart -
FLEX Notebinder, 1″ TechLock Rings, 3-Subject, Medium/College Rule, Randomly Assorted Cover Colors, (120) 11 x 8.5 Sheets
$16.54 Add to cart -
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 50/Box
$15.73 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 14, Light Blue
$12.38 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.