0
Smart Straw Spray Lubricant, 8 oz Aerosol Can, 12/Carton
$177.84
Stop squeaks, remove adhesives, loosen rust and do so much more with this multipurpose lubricant. Permanently attached Smart Straw enables you to protect, clean and lubricate thousands of items without losing the straw. Multi-action nozzle delivers either a precision stream or regular spray. Application: Gears; Hinges; Moving Parts; Sliding Doors; Tools; Chemical Compound: Aliphatic Hydrocarbon; Carbon Dioxide; Petroleum Base Oil; Surfactant; Volume Capacity: 8 oz; Product Packaging: Aerosol Can.
100 in stock
| Application: | Gears; Hinges; Moving Parts; Sliding Doors; Tools |
|---|---|
| Chemical Compound: | Aliphatic Hydrocarbon; Carbon Dioxide; Petroleum Base Oil; Surfactant |
| Global Product Type: | Lubricants |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Packaging: | Aerosol Can |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Volume Capacity: | 8 oz |
Additional information
| Weight | 9.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.31 × 7.50 in |
Be the first to review “Smart Straw Spray Lubricant, 8 oz Aerosol Can, 12/Carton” Cancel reply
Related products
-
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 3.5″ Capacity, 8.5″ Center to Center, Silver, 50/Box
$48.06 Add to cart -
Pressboard Classification Folders, 2/5-Cut Tab, Expands 4″, 3 Dividers, 8 Fasteners, Legal Size, Earth Red, 10/Box
$170.50 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Side Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Light Blue
$7.64 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$10.06 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.