0
Soap Bar, Clean Scent, 0.35 oz, 1,000/Carton
$101.34
Oasis soaps are specifically formulated to provide spa-quality skincare that leaves skin feeling cleansed and renewed. Soap Type: Bar; Capacity (Weight): 0.35 oz; Scent: Clean; Personal Soaps Application: Body; Face; Hand.
100 in stock
SKU: OGFSPOAS101709
Categories: Bar Soaps, Janitorial & Facilities, Personal Care, Personal Hygiene Products, Soaps & Dispensers, Travel/Amenity Toiletries
| Capacity (Weight): | 0.35 oz |
|---|---|
| Color(s): | White |
| Global Product Type: | Travel/Amenity Bar Soap |
| Personal Soaps Application: | Body; Face; Hand |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Scent: | Clean |
| Soap Type: | Bar |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 26.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.63 × 9.45 in |
Be the first to review “Soap Bar, Clean Scent, 0.35 oz, 1,000/Carton” Cancel reply
Related products
-
PRESSTEX Report Cover w/Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5 x 11, Black/Black
$10.93 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Top Bound, Two-Piece Prong Fastener, 2″ Capacity, 11 x 14, Red/Red
$12.38 Add to cart -
PRESSTEX Report Cover with Tyvek Reinforced Hinge, Two-Piece Prong Fastener, 3″ Capacity, 8.5″ x 11″, Red/Red
$10.93 Add to cart -
Standard Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Bases, 2″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 100/Box
$16.61 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.