0
Standing Desk File Organizer, 2 Sections, Letter Size, 12 x 9.69 x 7.11, Gray
$42.32
You know you’re supposed to keep important items like folders, pens and your phone within reach when you’re at work. So why do so many of us lose time every day searching for them? With the Desk File Organizer, you can store everything you need within reach while maximizing valuable desk space. The contemporary design features a two-tiered folder structure with deep compartments that help you locate those folders fast. A spacious tray holds additional supplies neatly in place. Two notches built into the tray help keep those electronic cords neatly at bay. Number of Compartments: 2; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Gray.
100 in stock
| Color Family: | Gray |
|---|---|
| Color Family: | Gray |
| Color(s): | Gray |
| Color(s): | Gray |
| Depth: | 9.69" |
| Depth: | 9.69" |
| For File Size: | Letter |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Global Product Type: | Vertical & Incline Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 7.11" |
| Height: | 7.11" |
| Load Orientation: | Front |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Number of Compartments: | 2 |
| Number of Compartments: | 2 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12" |
| Width: | 12" |
Additional information
| Weight | 1.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.96 × 7.11 in |

Reviews
There are no reviews yet.