0
Steel Horizontal-Tray Desktop Sorter, Eight Sections, Letter Size Files, 12″ x 9.5″ x 17.75″, Black
$176.00
Keep everything you need within easy reach when you organize your ongoing projects and frequently referenced documents in this convenient Steel Horizontal-Tray Desktop Sorter. Sturdy, 17-gauge steel sorter features slightly back-tilted trays to ensure that documents and files remain neatly contained. Finger cut-outs on each tray’s face help you access your materials when you need them. A weighted base keeps the rack standing tall, while four rubber feet protect your worksurface. Number of Compartments: 8; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Depth: | 9.5" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 17.75" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | 17-ga Steel |
| Number of Compartments: | 8 |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Width: | 12" |
Additional information
| Weight | 11.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.00 × 9.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.