0
Steel Six-Shelf Desk Tray Sorter, Six Sections, Letter Size Files, 12 x 9.5 x 13.5, Black
$111.01
The Steel Desk Tray Sorter is a six-shelf desk organizer built with a sturdy steel construction. The steel desk tray offers slanted shelves with finger cutouts and a fingerprint resistant surface. The steel desk tray organizer includes rubber feet to protect workspace surfaces. Number of Compartments: 6; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Color(s): | Black |
| Depth: | 9.5" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 13.25" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Steel |
| Number of Compartments: | 6 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12" |
Additional information
| Weight | 9.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 12.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.