0
Steel Top Dispenser, For 3 x 3 Pads, Black/Steel
$18.75
Post-it® Note Dispensers are always there when you need to capture great ideas. This dispenser allows you to organize your desk and always have a note nearby. Classic steel top coordinates with any spot you need a note. Pack also includes one pad of accordion style Post-it® Super Sticky Dispenser Notes. Post-it® Super Sticky Notes feature 2X the sticking power. For refills look for the accordion icon on all packages of Post-it® Dispenser Notes. Post-it® Super Sticky Dispenser Notes are recyclable. Notepad Dispenser Type: Pop-Up; Accepts Pad Size (W x H): 3 x 3; Color(s): Black/Steel; Material(s): Plastic/Steel.
100 in stock
| Accepts Pad Size (W x H): | 3 x 3 |
|---|---|
| Color(s): | Black/Steel |
| Global Product Type: | Desktop Pop-Up Note Dispensers |
| Material(s): | Plastic/Steel |
| Notepad Dispenser Type: | Pop-Up |
| Overall Depth: | 4" |
| Overall Height: | 0.75" |
| Overall Width: | 4" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Refillable: | Yes |
| Sheet Size (W x H): | 3 x 3 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.25 × 1.19 in |

Reviews
There are no reviews yet.