0
Style MM Disposable Dust Bags with Allergen Filter for SC3683A/SC3683B, 5/Pack
$18.06
Disposable bags for Sanitaire Canister Vacuums. Contains dust in bag for easy clean up and disposal. Uses allergen filtration for full-service cleaning. OEM/Compatible: OEM; Size Group: Standard; Style: MM; Type: Premium Allergen Bag.
100 in stock
SKU: EUR63253A10
Categories: Binders & Binding Supplies, Carrying Cases, Cases, Chair Mats, Chair Mats & Floor Mats, Floor & Carpet Care, Furniture, Janitorial & Facilities, Office, Pencil Cases, Pocket Folders, Vacuum Accessories, Writing & Correction Supplies
Brand: Sanitaire®
| For Use With: | Sanitaire SC3683A, SC3683B |
|---|---|
| Global Product Type: | Vacuum Cleaner Disposable Bags |
| OEM/Compatible: | OEM |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size Group: | Standard |
| Style: | MM |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Type: | Premium Allergen Bag |
Additional information
| Weight | 0.63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.13 × 11.50 in |
Be the first to review “Style MM Disposable Dust Bags with Allergen Filter for SC3683A/SC3683B, 5/Pack” Cancel reply
Related products
-
Employment Applications, One-Part (No Copies), 11 x 8.38, 50 Forms/Pad, 2 Pads/Pack
$9.07 Add to cart -
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, 3.38 x 9, 200/Pack
$17.66 Add to cart -
Premium Two-Piece Two-Prong Paper Fastener Base and Compressor Sets, 1″ Capacity, 2.75″ Center to Center, Silver, 50/Box
$16.80 Add to cart -
Literature Floor Display Rack, 22.8 x 19.69 x 36.61, White/Woodgrain
$738.77 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.