0
Suma Clean RF Hard Water Powder Detergent, Unscented, 10 lb Revoflow
$813.88
Heavy-duty dish detergent designed to deliver optimum cleaning power and hard water tolerance. One-pass cleaning, evern under heavy soil loads. Easy to handle, hands-off packaging. Application: Dish/Glass Sanitizer; Applicable Material: Dishes; Glassware; Utensils; Dirt Types: Food; Grease; Scent: Unscented.
100 in stock
| Applicable Material: | Dishes; Glassware; Utensils |
|---|---|
| Applicable Material: | Dishes; Glassware; Utensils |
| Application: | Dish/Glass Sanitizer |
| Application: | Dish/Glass Sanitizer |
| Capacity (Weight): | 10 lb |
| Capacity (Weight): | 10 lb |
| Dirt Types: | Food; Grease |
| Dirt Types: | Food; Grease |
| Global Product Type: | Dish/Glass Sanitizers |
| Global Product Type: | Dish/Glass Sanitizers |
| Physical Form: | Powder |
| Physical Form: | Powder |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Revoflow® |
| Product Packaging: | Revoflow® |
| Scent: | Unscented |
| Scent: | Unscented |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 31.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.44 × 12.31 in |

Reviews
There are no reviews yet.