0
Thin Mints Pretzels, Mint Chocolate, 20 oz Bag
$35.94
Try these delectable Girl Scouts Thin Mints Pretzels, a sweet snack with minty flavor. Pretzels are double-dipped, coated in rich mint flavored 100% real dark chocolate. The standup resealable bag makes it easy to share and snack. Food Type: Pretzels; Flavor: Mint Chocolate; Capacity (Weight): 20 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 20 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Mint Chocolate |
| Food Type: | Pretzels |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.00 × 3.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.