0
Toilet Tissue Dispenser for Single Roll, 6.5 x 4 x 1, Gray
$82.22
Cast aluminum, satin-finish toilet tissue dispenser with controlled delivery roll. Plastic concealed locking device for theft-resistance. Counterbalance spindle automatically returns to original position helping to eliminate waste. For Roll Size: 6″; Roll Type: Standard; Dispenser Capacity (text): One Roll; Color(s): Gray.
100 in stock
SKU: BOB273
Categories: Appointment Books, Calendars, Planners & Personal Organizers, Carrying Cases, Cleaners & Detergents, Drape Sheets, Facility Maintenance, Feminine Care Dispensers & Receptacles, First Aid & Health Supplies, Furniture, Garment Racks & Hangers, Hangers/Hooks, Indoor Waste Receptacles, Janitorial & Facilities, Office, Pad Folios, Paint, Graffiti & Gum Removers, Personal Care, Personal Hygiene Products, Restroom Cleaners & Accessories, Restroom Mirrors, Soap Dispensers, Soaps & Dispensers, Toilet Seat Cover Dispensers, Toilet Tissue Dispensers, Towel Dispensers, Towels, Tissues & Dispensers, Waste Receptacles & Lids
Brand: House of Doolittleâ„¢
| Academic Year: | No |
|---|---|
| Appointment Ruling: | 60-min, 8 AM to 6 PM (Mon-Fri); Open Scheduling (Sat-Sun) |
| Binding Details: | Twin-Wire: Soft Cover |
| Binding Type: | Wire-O |
| Calendar Format: | Weekly/Monthly |
| Calendar Reference Blocks: | Weekly: One Past Month, Current Month, Five Future Months |
| Calendar Spread Format: | One Week per Two-Page Spread; One Month per Two-Page Spread |
| Calendar Term: | 12-Month (Jan to Dec) |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Gray |
| Cover Color(s): | Black |
| Cover Material(s): | Embossed Simulated Leather |
| Dated: | Yes |
| Depth: | 4" |
| Disclaimer Statement: | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Dispenser Capacity (text): | One Roll |
| Edition Year: | 2026 |
| For Roll Size: | 6" |
| Global Product Type: | Standard Roll, Single Toilet Paper Dispensers |
| Global Product Type: | Appointment Book/Personal Organizers |
| Height: | 1" |
| Julian Dates: | Yes |
| Material(s): | Aluminum |
| Page Theme: | Scenic Landscape Photography |
| Pocket Details: | Double-Sided Storage Pocket |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 100% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Refillable: | No |
| Reversible: | No |
| Roll Type: | Standard |
| Seasonal Availability: | Yes |
| Separate Sections: | Notes/Memos; Telephone/Address Directory; Things To Do; Three-Year Holiday List; Three-Year Reference Calendar |
| Sheet Color(s): | White/Multicolor |
| Size (Bound-Side First): | 11 x 8.5 |
| Special Features: | Wirebound Soft Cover |
| Total Recycled Content Percent: | 100% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6.5" |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 in |
Be the first to review “Toilet Tissue Dispenser for Single Roll, 6.5 x 4 x 1, Gray” Cancel reply
Related products
-
Work Order Form, Three-Part Carbonless, 5.66 x 9, 250 Sets/Pack
$36.55 Add to cart -
Weekly Time Sheets, One Part (No Copies), 8.5 x 5.5, 100 Forms/Pad, 2 Pads/Pack
$5.95 Add to cart -
One-Part Guest Check Pad with Perforated Stub, One-Part (No Copies), 3.4 x 6.25, 50 Forms/Pad, 10 Pads/Pack
$13.27 Add to cart -
Attendance Records, One Part (No Copies), 11 x 8.5, 50 Forms Total
$8.28 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.