0
Twists, Variety, 2.59 lb Tub, Approx. 210 Pieces/Tub, 2 Tubs
$54.16
Can your tastebuds handle the intense flavor of Sour Punch® Twists? First, enjoy the deliciously fruity flavor and then get ready for your lips to pucker. Each chewy candy is packed with a sour punch. With 210 individually wrapped twists, there is plenty to fill the piñata or candy buffet at your next party or celebration. Go on a wild ride with Sour Punch® Twists. Food Type: Sour Candy; Flavor: Blue Raspberry; Cherry; Green Apple; Strawberry; Capacity (Weight): 0.2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR60004078
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Juices, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Sour Punch®
| Capacity (Weight): | 0.2 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Blue Raspberry; Cherry; Green Apple; Strawberry |
| Food Type: | Sour Candy |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Individually Wrapped |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.03 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 6.50 in |
Be the first to review “Twists, Variety, 2.59 lb Tub, Approx. 210 Pieces/Tub, 2 Tubs” Cancel reply
Related products
-

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.