0
Two-Color Stamp Pad with Ink Refill, 4″ x 2.38″, Red/Black
$12.27
Two separate ink pads in a single convenient case. Flip-open design saves space and delivers more stamping options. Color-coded index tabs are easy to use. Includes two 15ml bottles of refill ink, black and red. Stamp Pads Type: Inked Felt; Ink Pad Type: Conventional Pad; Ink Color(s): Black/Red; Size: 4″ x 2.38″.
100 in stock
| Global Product Type: | Inked Conventional Stamp Pads |
|---|---|
| Ink Color: | Black/Red |
| Ink Pad Type: | Conventional Pad |
| Package Includes: | (1) 15 mL Bottle Black; (1) 15 mL Bottle Red |
| Pad Size (Depth): | 2.38" |
| Pad Size (Width): | 4" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size: | 4" x 2.38" |
| Stamp Pads Type: | Inked Felt |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.80 × 7.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.