0
Vamp Lighting, Multi-pivot Neck, 16.75″ High, Black
$224.01
Stylish and functional LED lights feature a multi-pivot flexible neck creating just the right light for every work project. Going one step further, these lights have a USB port in the back of the base giving users the option to recharge digital devices. With an eight-step touch dimming function that includes warm or cool light settings, the lamp allows users to decide the amount of light in their space. Base Color: Black; Height: 16.75″; Width: 5″; Neck Type: Multi-pivot.
100 in stock
SKU: SAF1001BL
Categories: Food, Foodservice, Furniture, Lamps, Meals & Snack Bars, Room Accessories
Brand: Safco®
| Base Color: | Black |
|---|---|
| Bulb Included: | Yes |
| Global Product Type: | Desk & Task Lamps |
| Height: | 16.75" |
| Light Type: | LED |
| Neck Type: | Multi-pivot |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Switch Settings: | Dimmer; Temperature |
| Switch Type: | Touch |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 5" |
Additional information
| Weight | 3.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 2.50 in |
Be the first to review “Vamp Lighting, Multi-pivot Neck, 16.75″ High, Black” Cancel reply
Related products
-
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Warm ‘N Chewy Gluten-Free Oatmeal/Chocolate Chip Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.