0
VERDEdri Hand Dryer HEPA Filter, 9 x 3
$98.77
HEPA filter reduces contaminants in the air when hand drying. Replacement for WORLD DRYER VERDEdri™ Hand Dryers. Designed for quick and easy replacement. Air Purifier Filter Type: HEPA; Air Cleaner Compatibility: WORLD DRYER VERDEdri™ Hand Dryers WRLQ974A, WRLQ9743A; Width: 9″; Depth: 3.38″.
100 in stock
| Air Cleaner Compatibility: | WORLD DRYER VERDEdri™ Hand Dryers WRLQ974A, WRLQ9743A |
|---|---|
| Air Purifier Filter Type: | HEPA |
| Depth: | 3.38" |
| Global Product Type: | HEPA Air Purifier Filters |
| Height: | 3" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9" |
Additional information
| Weight | 0.70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.50 × 9.40 in |

Reviews
There are no reviews yet.