0
Visitors Log Book, Blue/White/Red Cover, 11 x 8.5 Sheets, 50 Sheets/Book
$17.64
Create a lasting record of vendors, customers, and other people spending time in your office. Preprinted forms feature spaces for names, times in and out, people visited, and badge ID numbers. Wire binding makes it easy to flip through pages. Holds up to 1,000 entries, making it ideal for busy offices. Book-Binding Type: Spiral Coil; Book-Cover Color: Blue/White/Red; Color Family: Multicolor; Book-Spine Length: 11″.
100 in stock
| Book-Binding Type: | Spiral Coil |
|---|---|
| Book-Cover Color: | Blue/White/Red |
| Book-Spine Length: | 11" |
| Book Width: | 8.5" |
| Color Family: | Multicolor |
| Global Product Type: | Visitor Registers |
| Green Information: | Contains a minimum of 30% post-consumer recycled content, 30% total recycled content. |
| Page Color: | White |
| Record-Format Type: | Visitor Register |
| Refillable: | N |
| Rows/Lines Per Page: | 20 |
| Sheet Size (Bound-Side First): | 11 x 8.5 |
| Sheets per Book: | 50 |
Additional information
| Weight | 0.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.39 × 0.44 in |

Reviews
There are no reviews yet.