0
VOYAGE Vertice ABS 2-Piece Luggage Set, Black
$120.00
The Vertice collection features a flexible, durable and lightweight ABS hardshell that offers superior protection for your belongings. Its anti-scratch resistant texture ensures a sleek, lasting appearance. The deluxe interior provides organized packing, while the built-in combination lock offers added security. Equipped with the Glide-tech wheel system and soft jelly handle grips, this luggage guarantees smooth, effortless mobility and comfortable handling, making it the perfect travel companion. Color(s): Black; Color Family: Black; Material(s): ABS Plastic; Carrying Handle: Yes.
100 in stock
| Carrying Handle: | Yes |
|---|---|
| Checkpoint Friendly: | Yes |
| Closure Type: | Zipper |
| Color Family: | Black |
| Color(s): | Black |
| Global Product Type: | Luggage |
| Locking (Yes/No): | Yes |
| Lock Type: | Built-In Combination Lock |
| Material(s): | ABS Plastic |
| Package Includes: | 20" Carry-On Suitcase; 28" Checked Suitcase |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Telescoping Handle: | Yes |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Wheels: | 4 |
Additional information
| Weight | 16.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.00 × 14.00 in |
Be the first to review “VOYAGE Vertice ABS 2-Piece Luggage Set, Black” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Weekly Appointment Book, 11 x 8.25, Navy Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$39.72 Add to cart -
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.