0
Wall Mount Sanitary Napkin Receptacle, Stainless Steel
$171.55
Hinged lid. Stays open for disposals, then closes tightly. Wall-mountable (screws not included). Waste Receptacle Type: Sanitary Napkin Bin; Material(s): Stainless Steel; Application: Sanitary Napkin Disposal; Color(s): Stainless Steel.
100 in stock
| Application: | Sanitary Napkin Disposal |
|---|---|
| Color Family: | Silver |
| Color(s): | Stainless Steel |
| Depth: | 4" |
| Global Product Type: | Sanitary Napkin Waste Bins |
| Height: | 11" |
| Lid Type: | Clamshell |
| Material(s): | Stainless Steel |
| Opening Type: | Top Door |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Shape: | Rectangular Prism |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Waste Receptacle Type: | Sanitary Napkin Bin |
| Width: | 8" |
Additional information
| Weight | 3.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.40 × 4.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.