0
Organic Fruit Snacks, Assorted Flavors, 2 oz Bag, 12/Carton
$57.84
Yum Earth makes delicious, allergy-friendly treats that everyone can enjoy. These yummy snacks are perfect for class parties, school snacks and lunch snacks. Food Type: Fruit Snacks; Flavor: Banana; Cherry; Peach; Strawberry; Capacity (Weight): 2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 2 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Banana; Cherry; Peach; Strawberry |
| Food Type: | Fruit Snacks |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bag |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 5.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.