0
70 Calorie Chocolate Fudge Brownies, 0.89 oz, 40/Carton
$60.89
Naturally flavored. Rich chocolaty taste. Only 70 calories, two grams of sugar and five grams of carbs per brownie. With 40 individually wrapped brownies, this box is perfect for the break room or home pantry. Perfect pick-me-up treat for on-the-go snacking. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Chocolate Fudge Brownie; Capacity (Weight): 0.89 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000454
Categories: Breakroom Supplies, Condiments, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks, Sweeteners
Brand: Fiber OneĀ®
| Capacity (Weight): | 0.89 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Disclaimer Statement: | Contains bioengineered food ingredients. |
| Flavor: | Chocolate Fudge Brownie |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Nutrition Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 13.50 in |
Be the first to review “70 Calorie Chocolate Fudge Brownies, 0.89 oz, 40/Carton” Cancel reply
Related products
-
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.