0
Biscotti, Dark Chocolate Almond, 1 lb 5 oz Tub, 25 Pieces/Tub, 1 Tub/Carton
$53.34
This European cafe favorite is delicately sweet with a light crunchy texture. Though ideally paired with a rich cup of coffee, it tastes great any way you wish to enjoy it. Individually wrapped for freshness and convenience. Ideal for catering, vending machines and on-the-go snacking. 25 Pieces. Food Type: Cookies; Flavor: Dark Chocolate Almond; Capacity (Weight): 1 lb, 5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700123
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk, Snacks
Brand: Nonni's®
| Capacity (Weight): | 1 lb, 5 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Dark Chocolate Almond |
| Food Type: | Cookies |
| Global Product Type: | Cookies |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tub |
| Special Features: | 25 Pieces |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 7.00 in |
Be the first to review “Biscotti, Dark Chocolate Almond, 1 lb 5 oz Tub, 25 Pieces/Tub, 1 Tub/Carton” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.