0
Black Licorice Twists, 3.5 lb Jar, 2/Carton
$56.23
For almost 90 years, Red VinesĀ® has been bringing smiles to kids of all ages. Classic black licorice is perfect for parties and snacking. Create an elegant candy buffet at your next party or celebration. Whatever the occasion, black licorice twists are sure to add a burst of anise flavor! Food Type: Licorice; Flavor: Black Licorice; Capacity (Weight): 3.5 lb; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR60004084
Categories: Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: Red VinesĀ®
| Capacity (Weight): | 3.5 lb |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | Yes |
| Flavor: | Black Licorice |
| Food Type: | Licorice |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Jar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 7.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.25 × 8.62 in |
Be the first to review “Black Licorice Twists, 3.5 lb Jar, 2/Carton” Cancel reply
Related products
-
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.