0
Builders Protein Bar, Chocolate Mint, 2.4 oz Bar, 12 Bars/Box
$50.63
Enjoy this convenient way to refuel. Contains 20 g of complete protein, with essential amino acids to help repair and build muscle. It’s the great-tasting protein bar that makes every ingredient count so you can get the most out of your workout. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Chocolate Mint; Capacity (Weight): 2.4 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: CBCCCC160044
Categories: Breakroom Supplies, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Office, Office Paper, Paper & Printable Media, Straws/Stems/Sticks
Brand: CLIF® Bar
| Capacity (Weight): | 2.4 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Nuts: | No |
| Flavor: | Chocolate Mint |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 2.79 in |
Be the first to review “Builders Protein Bar, Chocolate Mint, 2.4 oz Bar, 12 Bars/Box” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.