0
Caffeinated Energy Bar, Chocolate Chip Cookie Dough, 0.92 oz Bar, 16/Box
$48.58
We’ve packed our nutrition bars with as much caffeine as an espresso, but from organic green tea, so you have lasting energy that won’t leave you jittery or crashing after a few hours. Food Type: Energy Bars; Flavor: Chocolate Chip Cookie Dough; Capacity (Weight): 0.92 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 0.92 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Chocolate Chip Cookie Dough |
| Food Type: | Energy Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 1.12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 2.25 in |
Be the first to review “Caffeinated Energy Bar, Chocolate Chip Cookie Dough, 0.92 oz Bar, 16/Box” Cancel reply
Related products
-
Workstyle Compact Deskpad, 17.75 x 11, White Sheets, Pink Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$23.49 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.