0
CD/DVD Pockets, 1 Disc Capacity, Clear, 25/Pack
$15.69
Space-saving, polypropylene pockets hold your CDs. Tuck-in flap ensures your discs stay inside. Durable construction protects CDs from moisture and dust. Media Sleeve Type: Pocket; Media Stored: CD; DVD; Disc Capacity (text): 1; Material(s): Polypropylene.
100 in stock
| Closure Type: | Tuck-In Flap |
|---|---|
| Color(s): | Clear |
| Depth: | 4.94" |
| Disc Capacity (text): | 1 |
| Global Product Type: | Media Sleeve Pockets |
| Material(s): | Polypropylene |
| Media Sleeve Features: | Built-In Label Tab |
| Media Sleeve Type: | |
| Media Stored: | CD; DVD |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 5" |
Additional information
| Weight | 0.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.51 × 1.29 in |

Reviews
There are no reviews yet.