0
Chewy Chocolate Chip Granola Bars, 0.88 oz Bar, 60 Bars/Box
$62.50
Made with real dark chocolate chips and whole grains, this Wellsley Farms Chewy Chocolate Chip Granola Bar is packed with chewy, chocolaty and granola flavor. Perfect for stocking in the employee break room, or in your desk at the office for an on-the-go snack. Made with no high fructose corn syrup and no artificial flavors. With only 110 calories per bar, is the healthy snack you’ve been looking for, without missing out on any delicious chocolate flavor! Food Type: Granola; Flavor: Chocolate Chip; Capacity (Weight): 0.88 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22000538
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk, Snacks
Brand: Wellsley Farms™
| Capacity (Weight): | 0.88 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Nuts: | Yes |
| Flavor: | Chocolate Chip |
| Food Type: | Granola |
| Global Product Type: | Granola Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 3.90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.50 × 3.90 in |
Be the first to review “Chewy Chocolate Chip Granola Bars, 0.88 oz Bar, 60 Bars/Box” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart -
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.