0
Coconut Water, Coconut, 17 oz Bottle, 12/Carton
$54.06
Quench your thirst with naturally hydrating Goya® Coconut Water. Not to be confused with creamy coconut milk, this delicious tropical drink is the clear liquid found when you crack open young coconuts. 100% natural, it’s cholesterol free and low in fat, carbohydrates, and sugar. Beverage Type: Water; Flavor: Coconut; Product Packaging: Bottle; Volume Capacity: 17 oz.
100 in stock
SKU: GRR22002657
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Bottled Water, Candy, Gum & Mints, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars
Brand: Goya®
| Beverage Type: | Water |
|---|---|
| Contains Dairy: | No |
| Contains Soy: | No |
| Flavor: | Coconut |
| Global Product Type: | Water, Flavored |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bottle |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
| Volume Capacity: | 17 oz |
Additional information
| Weight | 16.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.90 × 6.90 in |
Be the first to review “Coconut Water, Coconut, 17 oz Bottle, 12/Carton” Cancel reply
Related products
-
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -

Badge Floral Academic/Calendar Year Wall Calendar, 24 x 36, 12-Month: (Jul 2025 to Jun 2026)/12-Month: (Jan 2026 to Dec 2026)
$34.99 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.