0
Dark Chocolate Fruit, Acai Blueberry and Pomegranate, 30 Pouches/Carton
$55.01
Treat yourself to the ultimate chocolate experience. Brookside Chocolatiers have artfully blended exotic fruit juices with smooth dark chocolate for a premium chocolate indulgence. Make everyday snacking special, despite your busy schedule with these perfectly travel-sized pouches. Food Type: Candy; Flavor: Acai Blueberry; Pomegranate; Capacity (Weight): 1 lb, 5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22001031
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Breakroom Supplies, Candy, Gum & Mints, Condiments, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Snacks
Brand: BROOKSIDE
| Capacity (Weight): | 1 lb, 5 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Acai Blueberry; Pomegranate |
| Food Type: | Candy |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | No |
| Package Includes: | (15) Acai Blueberry; (15) Pomegranate |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pouch |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 5.00 in |
Be the first to review “Dark Chocolate Fruit, Acai Blueberry and Pomegranate, 30 Pouches/Carton” Cancel reply
Related products
-
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart -
Dewdrop Academic Weekly Monthly Planner, Watercolor Floral, Blue/Gray/Purple Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$26.19 Add to cart -

Fashion Monthly Planner, 11 x 9, Red/Gold Cover, 15-Month: Jan 2024 to March 2025
$30.09 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.