Display Pockets, 8.5 x 11, Polypropylene, 10/Pack
$13.68
Removable peel and stick tape-backed polypropylene holders attach to walls, doors, etc. to display phone lists, schedules and more. Peel off the tape backing and stick the pocket where you need it. The holders can peel off and reposition easily. Adhesive will not mar delicate surfaces. Convenient drop-front allows for easy loading. Holds 8.5″ x 11″ documents. This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault. Frame Color: Clear; Size: 8.5 x 11; Insert Size: 8.5 x 11; Material(s): Polypropylene.
100 in stock
| Face Color(s): | Clear |
|---|---|
| Frame Color: | Clear |
| Frame Material: | Polypropylene |
| Global Product Type: | Sign Frames & Holders |
| Height: | 11.75" |
| Insert Size: | 8.5 x 11 |
| Loading: | Top |
| Material(s): | Polypropylene |
| Mounting Details: | Adhesive Tape |
| Orientation: | Horizontal; Vertical |
| Placement: | Flat Surface |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Shape: | Rectangle |
| Size: | 8.5 x 11 |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9.5" |
| Write-On/Wipe Off Surface: | No |
Additional information
| Weight | 0.39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.80 × 0.20 in |
Related products
-
Time Cards for Acroprint, Amano and Lathem Time Clocks, One Side, Weekly, 3.38 x 9, 200/Pack
$18.13 Add to cart -
Festival Coat Stand with Umbrella Holder, Five Knobs, 13.97 x 14 x 73.62, Gray
$199.03 Add to cart -
Bill of Lading – Short Form for Up to Ten Articles, Three-Part Carbonless, 8.5 x 6.94, 50 Forms Total
$9.62 Add to cart -
Pre-Printed Heavy-Duty Reinforced File Pocket, 2″ Expansion, Letter Size, Manila, 15/Pack
$15.99 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.