0
Flavored Drink Mix Pitcher Packs, Iced Tea, 0.14 oz Packets, 16 Packets/Pouch, 1 Pouch/Carton
$42.84
Add some excitement and flavor to that boring glass of water. These pitcher packets make 32 quarts in total. Just pour in a pitcher and stir to start enjoying delicious, healthy drinks. Crystal Light® is caffeine-free, low sodium and gluten-free. Have a sweet, healthy, better-tasting drink in no time at all. Beverage Type: Flavored Drink Mix; Flavor: Iced Tea; Product Packaging: Packet; Capacity (Weight): 0.14 oz.
100 in stock
SKU: GRR22000553
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk, Snacks
Brand: Crystal Light®
| Beverage Type: | Flavored Drink Mix |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 0.14 oz |
| Flavor: | Iced Tea |
| Global Product Type: | Flavored Drink Mixes |
| Gluten Free: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.50 × 8.75 in |
Be the first to review “Flavored Drink Mix Pitcher Packs, Iced Tea, 0.14 oz Packets, 16 Packets/Pouch, 1 Pouch/Carton” Cancel reply
Related products
-
Mina Weekly/Monthly Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, White/Violet/Peach Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$27.86 Add to cart -
Badge Geo Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Green Cover, 13-Month (Jan-Jan): 2026
$35.56 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.