0
Flavored Drink Mix Pitcher Packs, Lemonade, 0.14 oz Packets, 16 Packets/Pouch, 1 Pouch/Carton
$43.03
Add some excitement and flavor to that boring glass of water. These pitcher packets make 32 quarts in total. Just pour in a pitcher and stir to start enjoying delicious, healthy drinks. Crystal Light® is caffeine-free, low sodium and gluten-free. Have a sweet, healthy, better-tasting drink in no time at all. Beverage Type: Flavored Drink Mix; Flavor: Lemonade; Product Packaging: Packet; Capacity (Weight): 0.14 oz.
100 in stock
SKU: GRR22000552
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Drink Mixes, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk, Snacks
Brand: Crystal Light®
| Beverage Type: | Flavored Drink Mix |
|---|---|
| Capacity (Weight): | 0.14 oz |
| Flavor: | Lemonade |
| Global Product Type: | Flavored Drink Mixes |
| Gluten Free: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Packet |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 2.50 in |
Be the first to review “Flavored Drink Mix Pitcher Packs, Lemonade, 0.14 oz Packets, 16 Packets/Pouch, 1 Pouch/Carton” Cancel reply
Related products
-
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month(Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Warm ‘N Chewey Gluten-Free Blueberry/Lemon Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.