0
Fruit on the Go, (10) Apple/(10) Apple Cinnamon, 3.2 oz Pouch, 20/Box
$27.81
Made from 100% real fruit. Portable BPA-free, squeezable pouches. Food Type: Fruit Snacks; Flavor: Apple; Apple Cinnamon; Capacity (Weight): 3.2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 3.2 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Apple; Apple Cinnamon |
| Food Type: | Fruit Snacks |
| Global Product Type: | Snacks |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Package Includes: | (10) Apple Pouches; (10) Apple Cinnamon Pouches |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pouch |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 8.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.06 × 9.25 in |

Reviews
There are no reviews yet.