0
Gluten-Free Peanut Butter Dark Chocolate Protein Bar, 1.9 oz Bar, 12/Box
$49.94
It’s decadent. It’s the combo people dream of. The A.M. RXBAR features peanut butter and rich dark chocolate in a morning protein bar that packs in 10 grams of protein, what’s not to love? It’s not just satisfying, it’s delicious. Take this protein bar when you’re off to the gym, or pair it with a cup of coffee. It’s easy to improve your morning routine with the A.M. RXBAR Peanut Butter Dark Chocolate protein bar. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Peanut Butter Dark Chocolate; Capacity (Weight): 1.9 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 1.9 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | Contains peanuts and eggs; may contain tree nuts, milk and soy. |
| Flavor: | Peanut Butter Dark Chocolate |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 1.64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.76 × 2.66 in |
Be the first to review “Gluten-Free Peanut Butter Dark Chocolate Protein Bar, 1.9 oz Bar, 12/Box” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.