0
High Protein Bars, Creamy Peanut Butter, 2.1 oz Bar, 10 Bars/Carton
$76.25
Delicious and bursting with natural protein. Each bar has 20 grams of protein making them a great snack for after a workout or before your morning run. Every bite is filled with rich flavor. Get energy and nutrients into your body the good way. High protein bars are packed with protein and all kinds of deliciousness. A multipurpose nutritional bar that can go from an energy-boosting snack to a meal replacement when paired with a piece of fruit. Creamy Peanut Butter. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Creamy Peanut Butter; Capacity (Weight): 2.1 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700113
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk
Brand: thinkThin®
| Capacity (Weight): | 2.1 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Contains Nuts |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Creamy Peanut Butter |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Special Features: | Creamy Peanut Butter |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.75 × 2.38 in |
Be the first to review “High Protein Bars, Creamy Peanut Butter, 2.1 oz Bar, 10 Bars/Carton” Cancel reply
Related products
-
Floradoodle Weekly/Monthly Professional Planner, Floral Artwork, 11 x 8.5, Black/White Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$35.14 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.