0
High Protein Bars, Salted Caramel, 1.41 oz Bar, 10 Bars/Carton
$57.55
Delicious and bursting with natural protein. Each bar has 20 grams of protein making them a great snack for after a workout or before your morning run. Every bite is filled with rich flavor. Get energy and nutrients into your body the good way. High protein bars are packed with protein and all kinds of deliciousness. A multipurpose nutritional bar that can go from an energy-boosting snack to a meal replacement when paired with a piece of fruit. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Salted Caramel; Capacity (Weight): 1.41 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR30700112
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Food, Foodservice, Meals & Snack Bars, Milk
Brand: thinkThin®
| Capacity (Weight): | 1.41 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Salted Caramel |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Protein Bars |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.88 × 2.38 in |
Be the first to review “High Protein Bars, Salted Caramel, 1.41 oz Bar, 10 Bars/Carton” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Contempo Lite Academic Year Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.87, Black Cover, 12-Month (July to June): 2025 to 2026
$24.09 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart -
Midnight Garden Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Black/Pink/Green Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.