0
Jumbo Original Beef Steak, 2 oz Pack, 12/Box
$106.77
Feed your wild side. Slow cooked and seasoned to perfection, these packaged beef jerky steaks are packed with 23 grams of protein per serving. This Jack Link’s box is a great addition to your cabinet, office drawer, or breakroom. Keep some handy so that you’ll never be far from the delicious beef flavor of these Jack Link’s Beef Steaks. Food Type: Meat Sticks & Jerky; Flavor: Beef; Capacity (Weight): 2 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 2 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Beef |
| Food Type: | Meat Sticks & Jerky |
| Global Product Type: | Jerky |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Pack |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 1.50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 13.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.