0
Lemon Candy, Individually Wrapped, 40.5 oz Tub, 150 Pieces
$57.83
Don’t underestimate their size, each lemonhead packs a punch that will send your taste buds in to overdrive. Bursting with the sweet, yet tart bold flavor of lemons, these suckers are not for the faint of heart. Don’t fill the piñata at your kids birthday party with mild-mannered hard candies, add some excitement. With 150 individually wrapped sour candies, tell your guests to pucker up! Food Type: Hard Candy; Flavor: Sour Lemon; Capacity (Weight): 40.5 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 40.5 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | Yes |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Sour Lemon |
| Food Type: | Hard Candy |
| Global Product Type: | Candy |
| Gluten Free: | No |
| Kosher: | No |
| Non-GMO: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Tub |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.62 × 7.62 in |

Reviews
There are no reviews yet.