0
Memory Foam Fleece Travel Pillow, One Size Fits Most, 9.84 x 4.1 x 9, Black
$19.99
Travel memory foam pillow perfect for travel or added comfort during work hours. Made of high-density memory foam covered in black fleece. Contoured, ergonomic shape for maximum comfort. Two-in-one clip and fold feature: clips and folds into either lumbar or side pillow. Fleece cover is removable and machine-washable. Type: Travel Pillow; Color(s): Black; Width: 9.84″; Depth: 4.1″.
100 in stock
SKU: BKTBNPM0002
Categories: Breakroom Supplies, Carrying Cases, Cases, Condiments, First Aid & Health Supplies, Food, Foodservice, Janitorial & Facilities, Office, Pillows, Plumbing Parts, Plumbing Supplies, Restroom Accessories, Restroom Cleaners & Accessories, Safety & Industrial, Sinks
Brand: Brookstone®
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Depth: | 4.1" |
| Global Product Type: | Travel Pillows |
| Height: | 9" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Size: | One Size Fits Most |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Type: | Travel Pillow |
| Width: | 9.84" |
Additional information
| Weight | 0.60 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.51 × 4.35 in |
Be the first to review “Memory Foam Fleece Travel Pillow, One Size Fits Most, 9.84 x 4.1 x 9, Black” Cancel reply
Related products
-
WorkStyle Stitched Monthly Planner, 11 x 8.5, Sunbaked Clay Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$13.51 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
Weekly Appointment Book Refill Hourly Ruled, 6.25 x 3.25, White Sheets, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$22.25 Add to cart -
Sweet ‘N Salty Gluten-Free Dark Chocolate Sea Salt Seed and Oat Bar, 1.6 oz Bar, 9/Box
$29.23 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.