0
Metal Poster Frame, Plastic Face, 18 x 24, Black
$113.97
This frame is a great way to display your favorite poster or print. 3/4″ metal frame has unbreakable protective plastic face. With back clips for easy vertical or horizontal wall mount. Type of Frame: Poster/Print; Frame Material: Metal; Frame Color: Black; Color Family: Black.
100 in stock
| Color Family: | Black |
|---|---|
| Frame Color: | Black |
| Frame Material: | Metal |
| Global Product Type: | Print & Poster Frames |
| Height: | 24" |
| Insert Size: | 18 x 24 |
| Mounting: | Wall |
| Package Includes: | Mounting Clips. |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Tab Orientation: | Horizontal; Vertical |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Type of Frame: | Poster/Print |
| Width: | 18" |
Additional information
| Weight | 1.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 1.00 in |

Reviews
There are no reviews yet.