0
Onyx Triple Tray, 3 Sections, Letter Size Files, 9.25 x 11.75 x 8, Blue
$81.00
The Onyx™ Triple Tray is a steel mesh desk organizer that features three interlocking trays held in place by pins. The desk tray holds letter-size papers, and aids in office supply organization and file storage. The office organizer is built with a sturdy, steel mesh design and a powder-coated finish for durability. Number of Compartments: 3; For File Size: Letter; Load Orientation: Front; Color(s): Blue.
100 in stock
| Color Family: | Blue |
|---|---|
| Color(s): | Blue |
| Depth: | 11.75" |
| For File Size: | Letter |
| Global Product Type: | Horizontal & Stacking Desktop Document Racks & Sorters |
| Height: | 8" |
| Load Orientation: | Front |
| Material(s): | Steel Mesh |
| Number of Compartments: | 3 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9.25" |
Additional information
| Weight | 3.00 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.25 × 6.50 in |

Reviews
There are no reviews yet.