0
Organic Energy Bars, Mango Lime, 0.7 oz Bar, 36/Box
$100.33
Energize your day with this fruit forward snack made with clean and natural energy! Skip the sugary energy drinks and opt for our healthier alternative made with REAL fruit. Each bar is packed with the kick equivalent to a shot of espresso and contains only 70 calories. Made with just four organic ingredients, including caffeine from premium coffee and free from the top 12 allergens, these bars are nut-free, fat-free, non-GMO, soy-free, gluten-free, plant-based and Kosher. Savor the flavors perfectly blended in every bite! Food Type: Energy Bars; Flavor: Mango Lime; Capacity (Weight): 0.7 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
SKU: GRR22002520
Categories: Beverages & Beverage Dispensers, Camera Accessories, Cameras, Camcorders & Accessories, Candy, Gum & Mints, Drink Mixes, Finishing & Cleaning Supplies, Food, Foodservice, Lens Cleaners, Meals & Snack Bars, Safety & Industrial, Snacks, Technology
Brand: That’s it.®
| Capacity (Weight): | 0.7 oz |
|---|---|
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | No |
| Contains Eggs: | No |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | No |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Flavor: | Mango Lime |
| Food Type: | Energy Bars |
| Global Product Type: | Nutrition Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | Yes |
Additional information
| Weight | 2.11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 3.75 in |
Be the first to review “Organic Energy Bars, Mango Lime, 0.7 oz Bar, 36/Box” Cancel reply
Related products
-
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Elizabeth Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Floral Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart -
WorkStyle Monthly Desk Pad Calendar, 21.75 x 17, White Sheets, Teal Headband/Clear Corners, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$26.49 Add to cart -
Abyss Weekly/Monthly Planner, 11 x 8.5, Water-Inspired Artwork, Blue Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$27.24 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.