0
Pull-Ups Learning Designs Potty Training Pants for Boys, Size 5, 3T-4T, 32 lbs to 40 lbs, 84/Carton
$84.40
Pull-Ups® help make potty training easier vs. using diapers—we’ve helped train 50 million Big Kids and counting! Pull-Ups® Disposable Training Diapers provide all-around coverage with soft, stretchy sides for a great fit, and an underwear-like design that lets your child slide them on and off easily. Pull-Ups® give your child trusted day and night leak protection, with added absorbency—like a baby diaper—where they need it most with easy-open sides for quick changes. Graphics fade when wet to help toddlers learn. Diaper Style: Training Pants; Diaper Size: 5; Baby Weight Range Max [Max]: 40 lbs; Baby Weight Range Min [Min]: 32 lbs.
100 in stock
| Baby Weight Range Max [Max]: | 40 lbs |
|---|---|
| Baby Weight Range Min [Min]: | 32 lbs |
| Diaper Size: | 5 |
| Diaper Style: | Training Pants |
| Fastener: | Elastic |
| Global Product Type: | Baby Diapers |
| Latex Free: | No |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 7.06 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.10 × 9.47 in |

Reviews
There are no reviews yet.