0
Refillable Oval Watercolor Tray, White, 12/Pack
$8.99
Customize your color palette with the PrangĀ® Oval Watercolor Refill Tray featuring trays that each hold eight refill pans for plenty of sharing and mixing in classrooms, daycares and more. Create skin tones, seasonal, warm, cool, mixing palettes, and much more by easily snapping the refill pans into the reusable trays. Paint-Supply Type: Tray; Dimensions: 8.37″ x 3.7″ X 1.5″; Material(s): Plastic; Color(s): White.
100 in stock
| Age Recommendation: | Ages 4 and Up |
|---|---|
| Age Recommendation: | Ages 4 and Up |
| Color Family: | White |
| Color Family: | White |
| Color(s): | White |
| Color(s): | White |
| Dimensions: | 8.37" x 3.7" X 1.5" |
| Dimensions: | 8.37" x 3.7" X 1.5" |
| Global Product Type: | Paint Trays & Palettes |
| Global Product Type: | Paint Trays & Palettes |
| Material(s): | Plastic |
| Material(s): | Plastic |
| Paint-Supply Type: | Tray |
| Paint-Supply Type: | Tray |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
Additional information
| Weight | 0.20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.70 × 8.37 in |

Reviews
There are no reviews yet.