Refrigerated Protein Bar, Dark Chocolate Peanut Butter with Sea Salt, 2.3 oz Bar, 16/Carton
$143.77
Provides whole food nutrition that easily helps fuel any active lifestyle. 20+ organic superfoods including fruits, vegetables, seeds and oils offer a convenient dose of vitamin and mineral-dense nutrition. Contains whole food protein free of whey or soy. Low glycemic index helps keep you fuller, longer. Certified Non-GMO Project Verified to avoid synthetic pesticides or herbicides. Perfect BarsĀ® are stored in the fridge, no artificial preservatives here, but crafted to be enjoyed on the road, on the go, before work, after school or wherever life takes you. They stay fresh at room temperature from two to seven days depending on the product, just check the back of the bar for best guidance. Food Type: Nutrition & Snack Bars; Flavor: Dark Chocolate Peanut Butter with Sea Salt; Capacity (Weight): 2.3 oz; Sugar Free: No.
100 in stock
| Capacity (Weight): | 2.3 oz |
|---|---|
| Compliance Standards: | Kosher Certified; Certified Non-GMO Project Verified |
| Contains Crustacean/Shellfish: | No |
| Contains Dairy: | Yes |
| Contains Eggs: | Yes |
| Contains Fish: | No |
| Contains Nuts: | Yes |
| Contains Sesame: | No |
| Contains Soy: | No |
| Contains Wheat: | No |
| Disclaimer Statement: | Produced on equipment also handling tree nuts. May contain occasional nut shells. |
| Flavor: | Dark Chocolate Peanut Butter with Sea Salt |
| Food Type: | Nutrition & Snack Bars |
| Global Product Type: | Nutrition Bars |
| Gluten Free: | Yes |
| Kosher: | Yes |
| Non-GMO: | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Biodegradability Indicator: | N |
| Product Compostability Indicator: | N |
| Product Packaging: | Bar |
| Sugar Free: | No |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Vegan: | No |
Additional information
| Weight | 2.40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.12 × 5.00 in |
Related products
-
Harmony Weekly/Monthly Poly Planner, 8.81 x 7.88, Pink Cover, 13-Month: Jan 2026 to Jan 2027
$30.79 Add to cart -
Hera Weekly Monthly Planner, Wavy Lines, 11 x 8.5, Black/Gold Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$26.19 Add to cart -
Emerald Isle Weekly/Monthly Planner, 8.5 x 5.5, Green Marbled Cover, 12-Month (Jan-Dec): 2026
$21.21 Add to cart -
WorkStyle Weekly/Monthly Planner, 8.75 x 7.75, Pink Cover, 12-Month (Jan to Dec): 2026
$16.29 Add to cart

Reviews
There are no reviews yet.