0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 126A (CE310A), 1,200 Page-Yield
$63.36
Innovera® remanufactured laser toner cartridges offer the same quality, performance, and page yield as national brands at significant savings. Their unique remanufacturing process and high-quality components make these laser cartridges an excellent alternative to single-use national brand cartridges. All Innovera® print cartridges go through rigorous pre- and post-testing and are backed by a 100% performance satisfaction guarantee. Device Types: Multifunction Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 1,200; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Multifunction Laser Printer |
| For Use With: | HP Color LaserJet CP1020, CP1025NW; LaserJet Pro 100 Color MFP M175A, M175NW; LaserJet Pro 200 Color MFP M275NW |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| Market Indicator (Cartridge Number): | 126A |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 1,200 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | CE310A |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 1.65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.38 × 4.13 in |

Reviews
There are no reviews yet.