0
Remanufactured Black Toner, Replacement for 44574701, 4,000 Page Yield
$90.28
Innovera® remanufactured monochrome laser print cartridges provide the same quality and performance as the national brands at an affordable price. These cartridges are remanufactured in ISO 9001:2008-certified facilities using the highest quality chemical toners and components to ensure they meet or exceed national brand page yield and print performance—guaranteed. Device Types: Laser Printer; Color(s): Black; Page-Yield: 4,000; Supply Type: Toner.
100 in stock
| Color(s): | Black |
|---|---|
| Compliance Standards: | GreenCircle Certified |
| Device Types: | Laser Printer |
| For Use With: | Oki® B411D, B411DN, B431D, B431DN; MB461, MB471, MB471W, MB491 |
| Global Product Type: | Toner/Toner Cartridges |
| OEM/Compatible: | Compatible |
| Page-Yield: | 4,000 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 86% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Remanufactured: | Yes |
| Replacement For: | 44574701 |
| Supply Type: | Toner |
| Total Recycled Content Percent: | 86% |
Additional information
| Weight | 0.92 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.35 × 3.35 in |

Reviews
There are no reviews yet.